VIN – identifikační číslo vozidla je také nazýváno podvozkem číslo je jedinečné číslo každého vozidla, které obsahují spoustu informací o autě. VIN obsahují informace jako: země výroby, rok výroby, typ pohonu, verze motoru a vybavení.

VIN Decoder Dacia

Čísla VIN byly poprvé použity v roce 1954 ve Spojených státech. Výrobci automobilů, např. Dacia již značkují své vozy, nejoblíbenější modely byly: Dokker, Duster, Logan, Lodgy, Pick Up, Sandero, Lastun, Solenza. Značky tohoto typu začaly být používány výrobci v Evropě. Ale první čísla vypadají jinak. Teprve osmdesátá léta (přesně v roce 1981) světoví producenti komunikovali s Američany.

V roce 1981 administrace bezpečnosti silničního provozu v USA nastavila konvenční formát VIN. Prodávané automobily by měly mít číslo VIN obsahující 17 znaků, které nemají písmena I (I), O (o) nebo P (q) (které zabraňují chybám čísel 1 a 0). Společný systém usnadní práci pro: policie, pojišťovny a prodejce. Od té doby má každé vozidlo číslo VIN s délkou 17 písmen a číslem.

VIN Decoder Dacia vám dovoluje zkontrolovat, zda je současné vybavení automobilu stejné jako originál namontovaný výrobcem. Můžete zkontrolovat barevný nátěr a také zkontrolovat čalounění, okna, obložení, vyhřívané čelní sklo nebo počet airbagů.

Pokud se některý z přístrojů liší, mohlo by to znamenat, že nabízené vozidlo by mohlo být v autonehodě!

Dalším velmi důležitým faktorem při nákupu celé zprávy je, zda bylo vozidlo ukradeno. Bohužel se tento problém vyskytuje častěji a také vozy Dacia.

VIN Číslo vaší Dacie naleznete zde.
Nezapomeňte, že před zakoupením zkontrolujte historii vozidla. To provedete zadáním čísla VIN Dacia níže: